DSC 000000039

У четвртак, 27. октобра 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у нишкој цркви Свете Петке, која овога дана прославља своју небеску заступницу.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј Драгослав Лазић, парох трећи при овом светом храму, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Дејан Јовановић, парох други, протојереј Зоран Станковић, парох четврти, протојереј Дејан Крстић, професор Богословије Св. Кирила и Методија у Нишу, протонамесник Синиша Никитовић, координатор ВДС Епархије нишке, јереј Иван Аврамовић, војни свештеник, ђакон Душан Александрић, протођакон Далибор Мидић и ђакон Никола Ераковић.

Унутрашњост храма била је преиспуњена верним народом, сабраним на торжественој светотајинској прослави Свете Петке, Божије угоднице која у нашем народу ужива нарочито поштовање.

По Великом входу, Преосвећени Владика је у презвитерски чин рукоположио ђакона Душана Александрића.

Након заамвоне молитве, освећени су славски дарови и пререзан славски колач, припремљен од стране овогодишњих домаћина славе.

{oziogallery 2820}