У четвртак, 31. августа 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је свештеним евхаристијским сабрањем у нишком Саборном храму Силаска Светога Духа на Апостоле.

Преосвећеном Епископу саслуживао је Његово Преосвештенство Епископ тимочки г. Иларион. Поред Преосвећене господе Архијереја, саслуживали су и протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма, протојереј Дејан Крстић, ректор нишке Богословије Светих Кирила и Методија, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Дејан Арсић, секретар ЕУО Епархије нишке, јеромонах Јефрем (Шекарић), настојатељ манастира Светих Архангела у Конџељу, протојереј Борислав Стаменковић, парох трећи при Саборном храму, јереј Владе Капларевић, службеник Епархије нишке, протонамесник Синиша Никитовић, координатор Верског добротворног старатељства Епархије нишке "Добри Самарјанин", протођакон Ђорђе Филиповић, архиђакон Илија, секретар Преосвећеног Владике Илариона, протођакон Стеван кричка, ђакон Предраг Пиперски и ђакон Никола Ераковић.

Ове године, литургијски су прослављене девета годишњица архијерејске службе Преосвећеног Владике Арсенија, као и шеста годишњица на трону нишких Епископа.

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП ТИМОЧКИ Г. ИЛАРИОН И ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП НИШКИ Г. АРСЕНИЈЕ