DSC05652Уочи празника Сретења, када славимо успомену на дан када је Господ Исус Христос на рукама Богомајке донесен у јерусалимски храм, Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован је у Саборном храму града Ниша, уз саслужење катедралног свештенства служио празнично бденије.

На сам дан празника Сретења Свету Архијерејску Литургију Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован служио је у малом Саборном храму. У току Литургије у чин свештеника рукоположио је ђакона Aлександра Миленковића парохијског ђакона при Храму св. Илије у нишком насељу Комрен. Сабраном верном народу и свештенству Саборног храма које му је саслуживало, Владика се обратио богонадахнутим речима, потсећајући на догађај светог небо-земног сусрета Богомладенца Христа и старца Симеона.

15.02.2012. Beseda Episkopa na Sretenje.mp3