У четвртак, 27. јуна 2024. године, у сусрет наступајућем празнику, са благословом Његовог Високопреосвештенства Митрополита нишког г. Арсенија, у Светосавском дому, у порти нишког Саборног храма традиционално је одржана свечана Видовданска академија.

Реализација академије је плод сарадње Управе Саборног храма, Града Ниша, Копнене војске Србије и НЦПД "Бранко".

На самом почетку, Високопреосвећени Митрополит је ђацима генерације нишких основних и средњих школа, као и најбољим студентима, уручио заслужена признања.

Уследио је културно-уметнички део програма, отворен поздравним словом Његовог Високопреосвештенства. Овогодишњи беседник на академији био је професор нишке Богословије "Светих Кирила и Методија" др Александар Стојановић.

За посебан уметнички доживљај се побринула Нишка црквено-певачка дружина "Бранко", чији су чланови свих узраста још једном приказали широк спектар талената, нарочито међу оним најмлађима, оправдавши своју дугу традицију и историју, као и велики одзив публике.