Света Служба у манастиру свeтог преподобног Романа Синаита код Ђуниса

DSC05037На дан празновања чудесног ослобођења апостола Петра из верига, и помена преподобног Ромила Раваничког чудотворца, Његово Преосвештенство Епископ нишки Господин Јован служио је свету Литургију у манастиру преподобног Романа ђунишког чудотворца.
Након читања Светог Еванђеља, Владика је богонадахнутом беседом еванђелским речима позвао народ да се преиспита и са Божијом помоћи ослободи верига које нас везују за овоземаљске пролазне ствари, а да вазда стремимо небеским непролазним вредностима.
Након свете службе, у манастирском конаку приређена је трпеза љубави где је поред телесног укрепљења, душама присутних приређена још једна  истинска гозба љубави, кроз богоугодне разговоре и поуке нашег Епископа.