У среду, 31. маја 2023. године, на дан 214. по реду годишњице боја на Чегру, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у нишкој Војној болници, у капели посвећеној Светим Врачима Козми и Дамјану.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протонамесник Димитрије Петровић, парох други при храму Светог Оца Николаја у Нишу, јереј Александар Миловановић, војни свештеник, јереј Иван Ганић, војни свештеник, ђакон Никола Ераковић, ђакон Предраг Пиперски и ђакон Никола Милић.

После заамвоне молитве, учињен је кратки литијски ход ка Ћеле кули, двовековном споменику и симболу цене слободе коју су наши преци платили за слободу своје отаџбине и свога рода. Пред овим страшним знамењем, у које су након чегарског боја, а по налогу тадашњег управитеља Ниша, Хуршид-Паше, у знак одмазде узидане 952 главе палих српских јунака, одслужен је помен војсковођама и војницима палим на бранику вере и отаџбине.