Дана 20. фебруара 2023. године, у 87. години живота, упокојио се у Господу јеромонах Василије Панић, сабрат Манастира Пресвете Богородице уВисочкој Ржани.

Јеромонах Василије рођен је 14. фебруара 1936. године у Дојкинцима на Старој планини, у благочестивој и побожној старој височкој породици. У тешким временима након завршетка Другог светског рата, постојала је велика потреба за свештеницима, па Епископ нишки др Јован Илић шаље Ђорђа у Манастир Пресвете Богородице у Височкој Ржани, где код тадашњег игумана Дионисија Пантелића завршава Монашку школу. Рукоположен је у свештенички чин 1965. године и постављен је на парохију у Црвеној Реци, при велелепном храму Светих Кирила и Методија. Смирено, скрушено и достојанствено обављао је своју пастирску дужност у најтеже време. По упокојењу супруге, живео је са породицом у Белој Паланци, да би од пензионисања до 2017. године опслуживао парохију дојкиначку. Монашки постриг прима 2017. године и постаје сабрат Манастира Височка Ржана, где служи и остаје до своје блажене кончине.