КОНКУРС ВЕРСКОГ ДОБРОТВОРНОГ СТАРАТЕЉСТВА ЕПАРХИЈЕ НИШКЕ ,,ДОБРИ САМАРЈАНИН“:

Стипендије за студенте Универзитета у Нишу

Право учешћа на конкурсу имају студенти Универзитета у Нишу сапребивалиштем на територији Епархије нишке. Износ стипендије је 120.000,00 динара. Стипендија је намењена студентима из вишедетних породица чији укупни приходи не обезбеђују минимални животни стандард, а додељује се:

• Редовним студентима факултета који су уписали академску 2022/23. годину. (који нису обновили годину)

Услови за учешће на конкурсу:

• држављанство Републике Србије;

• пребивалиште на територији Епархије нишке;

• похађање факултета чије је седиште на подручју Града Ниша;

• да је подносилац захтева члан вишедетне породице (четворо и
више деце);

• да укупни приходи чланова домаћинства подносиоца захтева не
обезбеђују минимални животни стандард (мерен просечним
месечним приходима по члану домаћинства).

Уз пријаву потребно је доставити следећу документацију:

• изводе из Матичне књиге рођених за подносиоца захтева и
чланове његове породице;

• копију личне карте;

• потврду о упису академске 2022/23. године;

• доказ о првом упису нове академске године, односно о њеном
необнављању.

• потврду о висини новчаних примања подносиоца захтева и чланова његовог домаћинства; Студент за добијање стипендије подноси пријаву путем обрасца који је у прилогу конкурса и доставља је са потребном конкурсном документацијом електронским путем на e-mail адресу: Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.

Разматраће се искључиво пријаве достављене на предвиђеном обрасцу са приложеном документацијом, а које су пристигле на наведену e-mail адресу закључно са даном 20. јануаром 2023. године.

Приликом одлучивања о додели стипендије, поред испуњености основних услова, нарочито ће се ценити број чланова породичног домаћинства. Стипендија се додељује без обавезе враћања, а биће исплаћeна преко банкарског текућег рачуна законског заступника студента млађег од 18 година, односно преко банкарског текућег рачуна самог студента старијег од 18 година.

Образац пријаве, као иинформације о неопходној конкурсној документацији можете преузети ОВДЕ. Одлука Комисије за доделу стипендија биће јавно објављена на интернет страници Епархије нишке и Верског добротворног старатељства (vds.eparhijaniska.rs).