Света Служба у Светопреображењској обитељи Липовачкој и предавање Преосвећеног владике Јована на тему Црквеног песништва и химнографије

DSC03799У попразништву великог празника Рождества Спаситељевог десетог Јануара ове године Господње, Преосвећени Владика нишки Господин Јован служио је свету Литургију у манастиру Липовцу.
На светој Литургији појали су полазници зимске Духовне Академије која се већ дужи низ година традиционално одржава покровитељством Епархије нишке, а у овој светој обитељи. Господин Епископ је након читања светог Еванђеља, беседио и тумачио прочитано Еванђелско зачало, где је између осталог присутним појцима говорио о одговорности и значају њихове службе у Цркви.

Након Свете Литургије и трпезе љубави, Епископ је одржао предавање на тему Црквеног песништва и химнографије,говорећи о развоју богослужбеног песништва, и у духу празника тумачећи божићни кондак који је твореније Светог и богоизабраног химнографа Романа Мелода.