6

У недељу, 26. јуна 2022. године, у поподневним часовима, Његово Преосвештенство Епископ аустралијско-новозеландски г. Силуан посетио је Епархију нишку.

По благослову Епископа нишког г. Арсенија, Преосвећеног Владику Силуана дочекали су службеници Епархије нишке, протојереј Дејан Арсић, секретар ЕУО-а, јереј Владе Капларевић, управник Двора, и протођакон Стеван Кричка. Том приликом, Епископ Силуан је уручио новчану помоћ за ожалошћене породице трагично настрадалих рудара, коју су прикупили верници Саборног храма Светог Георгија Митрополије аустралијско-новозеландске.

У име Епископа нишког г. Арсенија и породица којима је помоћ упућена, Епископу Силуану и верном народу захвалио се о. Владе Капларевић, срдачно благодарећи на љубави и саосећању које је делатно показао наш верни народ који живи на овом далеком континенту. Овом приликом, Владика Силуан је посетио и Богословију Светих Кирила и Методија, пожелевши професорима и ученицима успешан рад и образовање у нашој богословској школи.

{oziogallery 2745}