DSC 0087

У порти нишког Саборног храма Силаска Светог Духа на апостоле у петак, 25. јуна 2021. године, одржана је традиционална Видовданска академија, са благословом Његовог Преосвештенства епископа нишког Г. Арсенија, а у организацији Управе нишког Саборног храма, Града Ниша, Градске Општине Медијана, Команде Копнене Војске Србије и Нишке црквено-певачке дружине "Бранко".

Видовданска академија отворена је химном "Боже правде" у извођењу Нишке црквено-певачке дружине "Бранко", под вођством диригента госпође Саре Цинцаревић и Војног оркестра Копнене војске Републике Србије, којим је дириговао мајор Дејан Ђорђевић.

Затим се поздравном беседом обратио Преосвећени епископ нишки Г. Арсеније.

ЊЕГОВО ПРЕОСВЕШТЕНСТВО ЕПИСКОП НИШКИ Г. АРСЕНИЈЕ

Овогодишњи беседник Видовданске академије била је проф. др Наталија Јовановић, декан Филозофског факултета, Универзитета у Нишу.

ПРОФ. ДР НАТАЛИЈА ЈОВАНОВИЋ

Пред почетак академије, Преосвећени Владика је заједно са заменицом градоначелнице, госпођом Душицом Давидовић уручио Водавданске награде овогодишњим витезовима знања, ђацима генерације из свих основних и средњих школа из Ниша, али и Гаџиног Хана и Сврљига и најбољим студенатима свих факултета Универзитета у Нишу.

Видовданској академији су поред најбољих ђака и студената, њихових родитеља и професора и свештенства Епархије нишке и представника нишког културног и јавног живота и академске јавнности, присутвовали и представници градских институција.

У програму овогодишње Видовданске академије поред Војног оркестра Копнене војске Републике Србије и великог хора Нишке црквено-певачке дружине "Бранко", учествовали су и Дечије-омладински хор "Бранко", предвођен диригентом госпођом Јованом Микић, Дечији фолклорни драмски ансамбл "Бранко", који предводи уметнички руководилац госпођа Сузана Миловановић, Фолклорно-играчки ансамбл "Бранко", предвођен уметничким руководиоцем Владицом Јаношевићем и госпођица Ксенија Стојиљковић, која је први пут пред нишком публику извела своју песму „Свето наше Косово.“

{oziogallery 2498}