БАДЊЕ ВЕЧЕ У НИШУ

MSC 22

У навечерје празника Рођења Господа нашег Исуса Христа, на Бадње вече, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније служио је повечерје у храму Светог цара Константина и царице Јелене у Нишу, уз саслужење братсва храма.

По завршетку службе, на платоу испред храма, освећен је Бадњак, а након обраћања Његовог Преосвештенства Епископа нишког Г.Г. Арсенија, традиционално је подељена Божићна чесница.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније

У истој вечери Владика Арсеније посетио је и црквену заједницу у храму Светог Пантелејмона у Нишу. Уз председника Општине Пантелеј г. Братимира Васиљевића,бригадног генерала Слађана Стаменковића и припадника Војске Србије, свештенства храма и многобројни верни народ, Епископ је осветио Бадњак. Након што је Преосвећени Владика честитао празник присутним верницима, подељена је Божићна чесница.

Аутор фотографија: др Михајло Лазаревић