Eparhijski savet 2019

У суботу 09. марта 2019. године, на дан када наша црква празнује Прво и друго обретење главе Светог Јована Крститеља, одржана је прва конститутивна и радна седница новог сазива Епархијског савета и Епархијског управног одбора Епархије нишке.

Сабрање је отпочело у храму Силаска Светог Духа на апостоле служењем Свете архијерејске Литургије, којом је началствовао Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније уз саслужење високопреподобног архимандрита Серафима (Мишића), протојереја-ставрофора Зорана Стојановића, Архијерејског намесника власотиначког, протојереја-ставрофора Бранислава Цинцаревића, Архијерејског заменика, протојереја-ставрофора Јована Илића, протојереја-ставрофора Слободана Петровића, Архијерејског намесника топличког, протојереја Миодрага Павловића, Архијерејског намесника првог нишког, протојереја Братислава Вукићевића, Архијерејског намесника алексиначког, протојереја Марка Адамовића, Архијерејског намесника првог лесковачког, протојереја Далибора Стефановића, Архијерејског намесника јабланичког, протојереја Златка Василића, Архијерејског намесника трећег нишког, протојереја Сава Крча, Архијерејског намесника другог нишког, протојереја Душка Капларевића, Архијерејског намесника косаничког, протојереја Дејана Арсића, секретара ЕУО-а, протојереја Дејана Станковића, Архијерејског намесника другог лесковачког, јереја Славише Смиљића, Архијерејског намесника белопаланачког, јереја Душка Видачића, Архијерејског намесника пиротског, јеромонаха Нектарија (Ђурића) и ђакона Ђорђа Филиповића.

У току Свете Литургије служен је и молебан за почетак рада.

По завршетку службе уследила је радна седница на којој је, након избора нових чланова Епархијског савета и Епархијског управног одбора, поднет извештај о раду ЕУО-а у 2018. години.

Поред финансијских података, поднет је извештај о раду шумске службе, архиварске службе, канцеларије за верску наставу, информативних служби Епархије, сајта и издаваштва, Радија Глас, затим се говорило о грађевинској и мисијској делатности, а посебно је истакнута харитативна делатност.

Напослетку је усвојен завршни рачун ЕУО-а за 2018. и предлог буџета за 2019. годину.
{oziogallery 1883}