Специјални програм радија Глас посвећен Светом Сави

20190125 102629 178 223 134 48 808

У недељу, 27. јануара, на дан када Српска Православна Црква прославља Преподобног и Богоносног оца нашег Саву, првог Архиепископа српског, Редакција радија Глас Православне Епархије нишке припремила је специјални програм са избором емисија посвећених нашем дивном светитељу.
Моћи ћете да чујете како о Светом Сави беседи Његово Преосвештенство Епископ Нишки Г. Г. Арсеније, Њихова Преосвештенства Епископи Атанасије (Јефтић) и Иринеј (Буловић), проф, др Драган Станић – председник Матице Српске, наша позната списатељица, госпођа Љиљана Хабјановић Ђуровић, ђакон Далибор Мидић и други, а стихове о Светом Сави казују Матија Бећковић и Петар Краљ.

Светог Саву песмом величају: Даница Крстић, Палчићи, Бојана и Никола Пековић, Даница Црногорчевић и Зорица Вучељић, Леонтина, Маја Марковић, Марија Шерифовић, Ивана Петерс и наравно хор нишке Црквено-певачке дружине Бранко.

Специјални програм почиње у недељу, 27. јануара од 9:30, а реприза је истога дана од 19:30.

Програм можете слушати на Радио Глас

СВЕТИ САВО СРПСКИ, МОЛИ БОГА ЗА НАС!

Тропар Светом Сави