DSCN9380

У четвртој недељи по Духовима на празник када наша СПЦ прославља празник Светих апостола Вартоломеја и Варнаве 24. јуна 2018. Године, са благословом Његовог Преосвештенства Епископа нишког Г. Арсенија припадници Треће бригаде Копнене Војске кренули су на поклоничко путовање светињама Свете Горе Атонске и посете Свету српску царску лавру манастир Хиландар, где само присуство преображава и укрепљује веру мноштва поклоника из целог света. Поклоничко путовање, чију групу је сачињавало 25 поклоника официра, подофицира, професионалних војника и цивилних лица Треће бригаде Копнене Војске, у пратњи војног свештеника потпоручника Ивана Ганића, трајало је од 24. до 26. јуна 2018. године. Током дводневног боравка на светој Гори поклоници су имали прилику да се поклоне светим местима у манастиру Хиландару и икони Пресвете Богородице Тројеручице, да присуствују богослужењу, приступе Светој тајни исповести и да приме Свете Дарове Тела и Крви Христове. Поклоници су поред манастира Хиландар посетили и манастир Есфигмен и манастир Свети Пантелејмон. Благодарећи Богу на великој милости поклоњења светињама Свете Горе Атонске у прилогу вам дајемо неколико фотографија са овог путовања.

Војни свештеник потпоручник Иван Ганић
{oziogallery 1737}