11032018Krstopoklona

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније служио је 11. марта, у Крстопоклону недељу, Свету Архијерејску Литургију у храму Светог цара Константина и царице Јелене у Нишу.
Епископу Арсенију саслуживало је братство храма као и угледно свештенство Епархије нишке: протојереј Јован Живановић, протонамесник Ђорђе Мирковић, јереј Ђорђе Мирковић као и јерођакон Нектарије (Ђурић) и протођакон Стеван Кричка.
Након прочитаног Јеванђеља Владика Арсеније је поучио окупљене говорећи о актуелној Крстопоклоној недељи, смислу црквеног обичаја изношења Часног Крста у овај дан, као и о Крсту као јединственом начину живљења хришћана.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније

У току Свете Литургије Владика Арсеније је у презвитерски чин рукоположио ђакона Милана Живановића.
Литургијско Сабрање, које се завршило трпезом љубави у крипти храма, увеличао је хор „Вода жива“ којим је дириговао јереј Бојан Крстић.

{oziogallery 1645}