Света Архијерејска Литургија на дан Светог Нектарија Егинског

22112017SvNektarije

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније, на дан празника Светог Нектарија Егинског, у среду 22. новембра, служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Светог Апостола и Еванђелисте Луке у Нишу. Епископу Арсенију је саслуживало братство храма и свештенство из Ниша и околине.
Након Литургије Епископ се са свештенством упутио у параклис Светог Нектарија Егинског који се налази у кругу Дома здравља где је са директором Дома здравља, др Милорадом Јерканом, и осталим запосленима у овој установи, пресекао колач. Колачар славе био је протојереј- ставрофор Новица Митровић. Верници су миропомазани уљем из Манастира Светог Нектарија.
Епископ Арсеније обратио се затим присутнима речима поуке коју сведочи живот великог чудотворца Св. Нектарија.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније

Извор Радио Глас