Празнично бденије и Света Архијерејска Литургија на празник Преподобне Параскеве

27102017SvetaPetka
     Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније служио је празнично бденије уочи празника Преподобне мати Параскеве у храму посвећеном овој светитељки у Кумареву поред Лесковца. Епископу су саслуживали свештеници из Лесковца и околине. Након бденија Владика Арсеније је пререзао славски колач.
       На сам дан празника Епископ је служио Свету Архијерејску Литургију у храму Св. Петке у Нишу и том приликом благословио право ношења укрштеног орара чтецу Лазару Павловићу, координатору верске наставе. Епископу је саслуживали свештенство из Ниша а након Свете Службе Владика Арсеније је пререзао славски колач и обратио се окупљенима празничном беседом.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније

Аудио Радио Глас