180 година храма Светог Николаја У Алексинцу

180godinaAleksinac

Дана 20.10.2017 године са почетком у 19 ч. у Центру за културу и уметност у Алексинцу, свечаном Академијом обележено је 180 година храма Св. Николе у Алексинцу. Академија је почела са благословом Његовог Преосвештенства Епископа нишког Г.Г. Арсенија и његовим поздравним словом. Славље је настављено у недељу 22.октобра, Светом  Архијерејском Литургијом уз саслужење свештенства Архијерејског намесништва алексиначког и топличког. После Свете Литургије старешина храма протонамесник Иван Цветковић поделио је грамате захвалности, а потом је отворена ризница. Свечаност је завршена трпезом љубави.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније

Извор Радио Глас