07102017Kasarna
      Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније служио је данас Свету Архијерејску Литургију у војној капели Преподобног Симона Монаха у нишкој касарни Кнез Михаило  а поводом крсне славе Треће бригаде Копнене војске Србије. Домаћин славе био је Командант Треће бригаде Копнене војске, пуковник Предраг Грбић, а колачар пуковник Слађан Стаменковић, заменик команданта. Литургији су присуствовали: генерал - потпуковник Милосав Симовић, Командант Копнене војске, његов заменик, генерал - мајор Желимир Глишовић, Председник Градске општине Пантелеј Братимир Васиљевић и многобројне старешине и војници Треће бригаде. Епископу су саслуживали су свештеници Епархије нишке и војно свештенство.
    У име припадника Треће бригаде и војног свештенства у Епархији нишкој,  војни свештеник потпоручник Иван Ганић уручио је икону Преп. Симона Монаха Владики Арсенију. Икона је рад иконописца Ане Ганић.
     Након Свете Службе и резања славског колача, Преосвећени Владика се обратио присутнима беседом:

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г.Г. Арсеније

{oziogallery 1534}