јашЊегово преосвештенство епископ рашко-призренски Теодосије, администратор Епархије нишке, служио је у уторак Недеље мироносица, на дан 2. маја, свету архијерејску литургију у Храму Светог Јована Крститеља у Манастиру Јашуња. Саслуживао је велики број свештенослужитеља архијереских намесништава лесковачких, као и гостију са других страна. У току литургије сабрат јерођакон Кирило (Згајбуљ) рукоположен је у чин јеромонаха. Такође у току литургије епископ Теодосије венчао је г. Дејана Митића из Лесковца. Након тога приређена је трпеза љубави.
У продужетку дана Епископ је са пратњом обишао Манастир Завидинце, потом место на којем ће се зидати храм у Гаџином Хану, као и храмове у Првој Кутини и у насељу ''Никола Тесла'' у Нишу. {oziogallery 1410}