leskovac

У лесковачкој цркви Оџаклији у суботу 25. фебруара верни народ је имао част да молитвено присуствује бдењу на којем је молитве за нас Богу узносио епископ Рашко-призренски и Косовско-метохијски г. Теодосије поводом славе Св. Симеон Мироточиви и 130 година постојања црквеног хора ''Бранко''. Диригент хора је Мирољуб Цветковић. Хор је својим гласовима и дивним мелодијама употпунио вече а поготово дечији хор који је одушевио многе. Познате молитве и мелодије као што су Свјати Боже, Тебе појем, Достојно јест, Причастен Богородици, Хвалите имја Господње и многе друге су улепшале ово итекако посебно вече. На прослави се обратио наш епископ и поручио верном народу да је спасење душа наших изнад свега и да се том царству треба приволети. На скупу је било прилике и чути о дугогодишњем постојању црквеног хора ''Бранко'', његовом развоју и битним људима који су се залагали да овај хор постане тако значајан. После програма у конаку цркве је прослављена слава нашег великог жупана, родоначелника династије Немањића и творца моћне српске државе у средњем веку, Светог Симеона Мироточивог.
View post on imgur.com