СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА И МОЛЕБАН НА ПОЧЕТКУ ШКОЛСКЕ И АКАДЕМСКЕ ГОДИНЕ У САБОРНОМ ХРАМУ СИЛАСКА СВЕТОГ ДУХА НА АПОСТОЛЕ У НИШУ

DSC06627У недељу 2. октобра 2011. Преосвећени Епископ царског града Ниша Господин др Јован, служио је свету Службу Божију и молебан за почетак нове школске и академске године.
Преосвештеном Епископу саслуживали су свештеници и ђакони града Ниша, а појали су чланови малог и великог хора „Бранко“ који су после свете Литургије кренули на поклоњење светом граду Јерусалиму.
Велики број младог света, ученика нишких средњих и основних школа, као и студената нишког Универзитета, на челу са својим професорима и наставницима испунили су велики нишки Саборни Храм. По свршетку Божанствене Литургије, Епископ Јован призвао је благослов Божији, силу и дејство Светог и Животворног Духа, молећи се да се сви просвете и науче познању Истине Христове.
Владика је бираним Еванђељским речима поздравио свето сабрање, првенствено обраћајући се душама младих Боготражитеља, говорећи им да смо сви деца Божија, а он наш једини Отац и Учитељ, једини истински пријатељ.

02 OCT 11 beseda vladika Jovan priziv sv Duha na pocetak skolske godine.mp3

Сви који су присуствовали Светој Служби, прилазећи на благослов свом Архипастиру добили су на дар молитвеник и крст, док је представницима нишких школа уручен комплет књига „Богословље и педагогика Св. Јована Златоустог“ иначе докторска дисертација нашег владике.
Након Свете Литургије у светосавском дому припремљена је богата трпеза љубави, коју су још више својим присуством обогатили присутни професори, директори и декани нишких училишта, сви износећи пред свога Господа исте молитвене жеље, да нам Господ сачува младе нараштаје На Путу своје Правде и Истине.