O.MilutinНа предлог Његовог Високопреосвештенства Митрополита црногорско-приморског Господина Амфилохија, члана Светог Архијерејског Синода за вођење просветних послова, Свети Архијерејски Синод Српске Православне Цркве је одликовао Орденом Светог Саве првог степена Високопречасног протојереја-ставрофора Милутина Тимотијевића, ректора призренске Богословије у Нишу. Одликовање је уручено на светој Литургији у манастиру Дечани коју је служио Његова Светост АЕМ и Патријарх српски Г. Г. Иринеј уз саслуживање Епископа рашко-призренског Г. Теодосија и Епископа тимочког Г. Иларијона. У надахнутом и дирљивом говору Патријарх Иринеј је подсетио присутне да је на данашњи дан, пре педесет година, у овој светињи, Отац Милутин рукоположен у чин свештеника од руке блаженопочившег Патријарха Павла.