Воздвижење Часног Крста – Крстовдан

DSC06432-1 DSC06421-1 DSC06423-1

Сећање на смрт је оно што сваки хришћанин треба да има. Спомену и сили оружија на којем је Господ наш Исус Христос страдао православни житељи Ниша посветили су Храм на Новом градском гробљу. У том храму поводом његове славе Свету Архијерејску Литургију служио је Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован са нишким свештенством. После прочитаног Јеванђеља Владика је поучио све присутне говоривши им о сили и значају Крста и о потреби за тим да се сваки човек сараспиње Христу. Позвао је све некрштене да се крсте, а сав народ да се осењује што чешће крсним знаком и да га има на себи, али још више у себи. После свете Литургије уследила је трпеза љубави.