Навечерје празника Воздвижења Часног Крста

DSC06377-1
Навечерје празника Воздвижења Часног Крста

У навечерје празника посвећеног спомену проналаска Часног Крста Господњег у Јерусалиму у време цара Константина и мајке му Јелене у 4. веку као и спомену повратка те исте светиње из руку Персијанаца у Свети Град у 7. веку, свечано бденије у нишком Саборном храму служио је Преосвећени Епископ нишки Господин Др. Јован са свештенством.

DSC06400-1Пред крај богослужења, онако како се то вековима ради, Епископ је изнео Часни Крст на средину храма и после узнесене молитве за заштиту града и народа крсном силом Владика, свештенство и мноштво верних поклонили су се Крсту Господњем.

На крају богослужења владика се обратио народу кратким словом.