posetapatrijarhaУ суботу 13. априла Богословија Светих Кирила и Методија у Нишу била је домаћин високим гостима који су је походили. Наиме, састанку везаном за рад Задужбине Симе Игуманова председавао је Његова Светост Патријарх српски Господин Иринеј. Његову Светост је у Богословији дочекао домаћин, Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован са ректором овог училишта високопречасним протојерејом-ставрофором, о. Милутином Тимотијевићем као и професори и ученици ове средњошколске установе наше Цркве. Учешће на састанку узео је и Преосвећени Епископ рашко-призренски Господин Теодосије. По завршеном састанку уследила је трпеза љубави припремљена од стране Богословије. Његова Светост посетио је и нишки Саборни храм и зграду Епископије.