На дан молитвеног помена светог преподобног оца Максима Исповедника, Епископ нишки Господин Јован началствовао је светим Сабрањем у цркви Хиландарског метоха у Нишу.

На светој Литургији благодатним даром Свесветога Духа, а десницом Преосвећеног Владике презвитерског чина удостојен је ђакон Дејан Шарић, а свештеном реду ђакона Цркве Христове у Нишу прибројан је г. Ранђел Тошић наставник богословског училишта у Нишу.

03.02.2013.BogoslovijaСветој Литургији поред наставника и ђака Богословије молитвено су учествовали сви вероучитељи наше Епархије, који иначе у Нишу имају сабрање са представницима Министарства Просвете републике Србије.

После Свете Службе, Преосвећени Владика Јован поздравио је и својом беседом поучио све присутне.

03.02.2013.Bogoslovija.mp3