Свети Николај Мирликијски Чудотворац

DSC 1744Свети Николај Мирликијски Чудотворац

Празник овог великог светитеља прослављен је у Константиновом граду Нишу свечаним празничним бденијем и светом архијерејском Литургијом коју је у Светиниколској Цркви у Нишу служио Архипастир овог града Преосвећени Владика Јован.
Уочи самог дана прославе празника Владика је служио празнично бденије у Храму Светог Николаја. По свршетку бденија, деца креативне радионице која се налази при храму, приредили су пригодан програм поводом празника детињци, и на тај начин поздравили свог Владику, који је са одушевљењем примао њихову љубав на дар.

DSC 1509На Светој Литургији Преосвећеном Владики саслуживали су свештенослужитељи Светониколског Храма, и велики број народа Божијег града Ниша. Тако је празник Светог Николаја, чије је име вековима прослављано у нашој земљи као крсно име многих домова, прослављен светим Евхаристијским слављем, сабрањем народа и свештенства око свог архипастира.
DSC 1423DSC 1520

DSC 1531DSC 1541