СВЕТА СЛУЖБА У ХРАМУ СВЕТИХ РАВНОАПОСТОЛНИХ ЦАРЕВА КОНСТАНТИНА И ЈЕЛЕНЕ НА ПРАЗНИК СВ. САВЕ ОСВЕЋЕНОГ ЈЕРУСАЛИМСКОГ

DSC01837

Двадесетседме недеље по Духовима, када Православна црква молитвено прославља свештени спомен Богоносног оца нашега Саве Освећеног, Епископ Константиновог града Ниша, Преосвећени Владика др Јован, служио је Свету Службу Божију у Храму светих Константина и Јелене у престоном граду нишке Епископије.
На Светој Литургији у чин презвитера Владика је рукоположио парохијског ђакона овога храма Бобана Миловановића.

DSC01909Након прочитане Еванђелске перикопе, Владика је поучио народ који се сабрао око Имена Божијег у светокостантиновски Храм, тумачећи прочитано Слово Еванђеља, и говорећи о лику Светитеља Саве Освештаног, по коме је касније Божијим промислом и први српски Архипастир Сава добио име.
На крају свете Литургије Владика је пререзао славски колач у част светог Саве Освештаног, небеског покровитеља и заштитника нашег придворног јеромонаха Саве, коме је Владика овом приликом пожелео дуг живот и крепост у монашким подвизима.

DSC01884DSC01999DSC01945