DSC01416Света Архијерејска Литургија у манастиру Светог Стефана у Липовцу

У петак, 9. Децембра, на дан када прослављамо преподобног Алимпија Столпника, Преосвећени епископ нишки Господин Јован је уз саслуживање духовника манастира архимандрита Дионисија, служио Свету Архијерејску Литургију у манастиру Светог Стефана у Липовцу. После прочитаног Јеванђеља Владика је сестринству манастира упутио јеванђелску реч поуке и утехе, а потом и причестио сво сестринство ове обитељи.

Beseda Vladike u man sv Stefana - Lipovac.mp3

DSC01510По завршетку Литургије Владика је обишао манастирски комплекс и упознао се са радовима на уређивању манастира. Касније је Владика  даривао сваку монахињу својом књигом о Тајни Пресвете Богородице. На крају је владика Јован свечано испраћен од сестринства ове обитељи дајући им свој архипастирски благослов и поуку на свом монашком путу.