26.09.2012.KrstovdanBdenijeПразник Воздвижења Часног Крста торжествено је прослављен у родном граду светог цара Константина, најпре свечаним празничним бденијем у саборном Храму које је служио Преосвећени Епископ нишки Господин Јован уз саслужење великог броја свештенослужитеља нишког архијерејског намесништва, а потом и светом Литургијом коју је на сами дан празника служио Владика нишки у цркви Часног Крста на нишком Новом гробљу.

27.09.2012.KrstovdanLiturgijaПосле свете Службе Владика је пререзао славски колач и свим житељима Богоизабраног града Ниша честитао празник. Епископ је у беседи нагласио спасоносни значај Часног Крста Христовог коме се ми православни у молитвама клањамо славећи свеславно Васкрсење Христово.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. др Јован