09.09.PocetakSkolskeGodineУ недељу 14. по Духовима, на дан саборног прослављања свих Срба светитеља, Преосвештени Епископ нишки Господи Др Јован служио је свету архијерејску Литургију у светиниколском храму у Нишу. На светој Служби Владика Јован прочитао је молитве за благосиљање нове шклске године и благословио велики број школараца који су са својим вероучитељима испунили Цркву.

Сабор Срба светитеља је слава градске општине Палилула на чијој се територији налази и црква светог Николе, тако да је домаћин председник општине Г-дин Бобан Џунић са својим сарадницима крунисао прославу данашњег дана светим Литургијским слављем у заједници са Епископом овога града и свим суграђанима. Владика Јован пререзао је славски колач и све присутне поучио архипастирским словом.

09.09.2012.Nedelja14.mp3