17.08.2012.AjdanovacНа празник светих седам младића из Ефеса Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован посетио је манастир Ајдановац и у тамошњем храму Светог Георгија  служио Свету Архијерејску Литургију. Епископу су саслуживали свештеници Јовица Вићентијевић и Никола Илић. Све сабране Епископ је поучио после прочитаног Јеванђеља. Ова посета том крају је била прилика и да се Епископ после службе сретне са богословима и студентима теологије  из Архијерејских намесништава косаничког и топличког.  После овог сусрета Владика је са настојатељем ове свете обитељи, о. Лукијаном, обишао манастирско имање. Након тога су обишли и новосаграђени храм Свете Петке у селу Јошаница у којем је у току живопис.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. др Јован