08072011HorskeSvecanostiПо већ устаљеној традицији почетком јула у Нишу се одржавају Интернационалне хорске свечаности. На празник Рођења Светог Јована Претече у летњој позорници нишке тврђаве наступили су црквени хорови и хорови који изводе духовну музику. Овом догађају присуствовао је Епископ нишки Господин Др Јован. Свечаности је започео симфонијски оркестар Града Ниша, а у наставку су наступили дечији и велики хор ,,Бранко“ из Ниша као победници претходних година и као добитници златне плакете за рад на промовисању самог фестивала. У наставку је наступио хор нишке Гимназије „9. Мај“ и гошће - женски црквен хор ,,Преподобни Рафаило Банатски“ из Зрењанина.

У недељу вече Саборни храм града Ниша сабрао је у себи извођаче духовне музике који узели учешће у молитви којом је началствовао Епископ града Ниша узносећи молитве Пресветој Богородици кроз читање Акатиста испеваног Пресветој Дјеви у част. По прочитаном Акатисту Владика Јован је поздравио све учеснике овог молитвеног скупа. На поздрав Епископа узвратио је представник „Мешовитог хора пријатеља музике“ из грчког града Кавале који је том приликом Епископу уручио пригодан поклон.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Јован