ПЕДЕСЕТНИЦА У ЛЕСКОВЦУ И ВЛАСОТИНЦУ

LeskovacDrugidanDuhovaПЕДЕСЕТНИЦА – ДРУГИ ДАН

Другог дана празника Духова Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован је посетио Лесковац и поводом градске славе у храму Свете Тројице са свештенством града Лесковца служио Свету Архијерејску Литургију. У току Литургије у чин ђакона Владика је рукоположио Г. Игора Аризановића, катихету из Лесковца, а старешину храма јереја Драшка Тепавца одликовао звањем протонамесника. После тога је уследила литија улицама града, на крају које је уз храм поред записа пререзан славски колач. Затим је у просторијама Општине пререзан колач који су за добро и напредак свих житеља Лесковца принели његови управитељи. Празновање је завршено трпезом љубави у сали лесковачке Црквене Општине.

Беседа Епископа у Лесковцу - ДРУГИ ДАН ДУХОВА

VlasotinceTrecidanDuhovaПЕДЕСЕТНИЦА – ТРЕЋИ ДАН

Трећег дана празника Духова Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован учинио је канонску посету Власотинцу и у градском храму Свете Тројице са свештенством разних крајева нишке Епархије служио Свету Архијерејску Литургију. У току Литургије у свештенички чин рукоположен је ђакон Далибор Стефановић, парохијски ђакон у Лесковцу. Уз многобројни верни народ који се сабрао око свога Епископа посебна радост била су деца која су Владику дочекала бацајући цвеће пред њега. На крају Литургије све присутне је Владика поучио изрекавши своју Архипастирску беседу, а затим је уследила трпеза љубави.

Беседа Епископа у Власотинцу - ТРЕЋИ ДАН ДУХОВА