ВАСКРШЊИ УТОРАК

DSC08417ВАСКРШЊИ УТОРАК

Трећег дана Васкрса Свету Архијерејску Литургију Преосвећени Епископ нишки Господин Др Јован служио је у светониколском храму у Нишу. Саслуживало је свештенство тога храма. После прочитаног Јеванђеља Владика је сабраном народу протумачио јеванђелски текст о јављању васкрслог Христа ученицима на путу за Емаус позвавши све да отворе своје очи и виде Господа, живог и васкрслог. Радост Празника над паразницима увеличала су деца, ученици веронауке, који су са својим вероучитељем дошли на Литургију и причестили се Тајнама Христовим. После свете службе уследила је трпеза љубави.