Јутрење Велике суботе

13042012MiropomazanjeУ вечерњим часовим на дан Великог петка, у нишком Саборном храму, служено је јутарње богослужење, на коме су пред Гробом Спаситељевим појане „Статије“ погребне песме којима васцела природа оплакује тридневну и спасоносну смрт Христову.
Преосвештени Епископ нишки Господин Јован, началствовао је овом светом службом. При самом крају богослужења, свештенство је носећи на раменима плаштаницу, на челу са својим Архипастиром, праћеним мноштвом народа Божијег кренуло у опход око светог Храма, а затим и централним градским улицама, молећи се Ономе који смрт својом смрћу сатре да и нас ослободи окова смрти и страдања од сопствених сагрешења, и све нас уведе у радост Преславног Васкрсења Свога.
Вративши се у свети Храм, по свршетку свете Службе, Владика се мноштву боготражитељских душа обратио, поучним речима, апелујући на грађане овог православног града да се сто чешће у овако великом броју сабирају на светим службама.