02042012OpeloMonahinjeVereНа дан молитвене прославе светих Хрисанта и Дарије и преподобног Симеона Даибабског, а у Недељи посвећеној преподобној Марији Египћанки, предала је своју племениту душу Женику Цркве Господу и Спаситељу нашег Исусу Христу верна слушкиња Његова монахиња Вера сестра манастира светог Романа у Ђунису. Чином монашког опела началствовао је Преосвећени Епископ нишки Господин Јован уз саслужење великог броја свештеника и свештеномонаха епархија нишке, крушевачке, жичке и шумадијске. Појале су сестре манастира Ковиље из  Епархије Жичке. По благослову Епископа нишког Господина Јована својом беседом подсетио је на лик блаженоупокојеме монахиње Вере, на њене монашке подвиге и трудове у којима је и позив  Господњи затеко, високопреподобни игуман Дамаскин манастира Наупаре.