ЛИТУРГИЈА У МАНАСТИРУ СВЕТОГ ГЕОРГИЈА У АЈДАНОВЦУ

DSC06353У недељу Пачисту, Преосвештени Епископ нишки Господин Јован, служио је свету Литургију светог Василија Великог у манастиру Ајдановац.
Господину Епископу саслуживали су свештенослужитељи Топличког Архијерејског намесништва, на светој Литургији Владика је у свештенођаконски чин рукоположио катихету Слободана Илића.

Манастир Ајдановац је древна светиња топличког краја, што је додатно инспирисало беседу нашег Епископа који је нагласио да древност овог манастира, као и део светих моштију пророка Наума које у овој светињи почивају указују на старину нишке Епископије, као и на њен велики значај на овим просторима.
Епископ је поучио сабрани народ тумачећи данас прочитано свето Еванђеље, и осветљавајући свештени лик светог Григорија Паламе коме је друга недеља поста посвећена.
Света Служба настављена је трпезом љубави у манастирском конаку.