bogoslovijaНа Теодорову Суботу, Преосвећени Епископ нишки Господин др. Јован је уз саслужење ректора Богословије св. Кирила и Методија у Призрену, привремено у Нишу,високопречасног протојереја-ставрофора Милутина Тимотијевића и професора који су у свештеничком чину, служио у Храму Светог Васкрсења Христовог и причестио ученике овог часног училишта.
Након прочитаног еванђеља Владика је старајући се о душама својих епархиота, професора и ђака богословије упутио речи утехе и поуке, нагласивши важност подвига, поста и молитве у овим данима свете Четрдесетнице. И трпеза љубавиу нишкој Богословији послужила је ученицима и професорима да у заједнци са својим архипастиром разматрају важна питања црквене просвете и духовног узрастања.

03.03.2012. Beseda Episkopa u Bogosloviji na Teodorovu subotu.mp3