У четвртак, 16. фебруара 2023. године, у Епархијском двору у Нишу одржана је седница Епархијског управног одбора Епархије нишке, под председавањем Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија.

Узневши молитву за благословен рад седнице, Преосвећени Владика је поздравио све присутне чланове: архимандрита Рафаила (Голушина), протојереја-ставрофора Бранислава Цинцаревића, Архијерејског заменика, протојереја-ставрофора Слободана Петровића, Архијерејског намесника топличког, протојереја Братислава Вукићевића, Архијерејског намесника алексиначког, проф. др Ивана Николића из Ниша, г. Павла Лаловића из Ниша, г. Дејана Станојевића из Лесковца, г. Перицу Јанковића из Каоника, г. Славишу Ђорђевића из Ниша, као и секретара Епархијског управног одбора протојереја Дејана Арсића.

Седници су присуствовали: гђа Јелена Павловић, књиговођа Епархије нишке, протојереј-ставрофор Ненад Микић, рачуноиспитивач, протођакон Стеван Кричка, управник Централног магацина Епархије нишке, протођакон Далибор Мидић, управник Музеја црквених старина и архивист Епархије нишке, јереј Владе Капларевић, благајник Епархије нишке и управник двора Епископије, протонамесник Синиша Никитовић, координатор ВДС Епархије нишке, г. Лазар Павловић, координатор верске наставе, г. Мирослав Стевановић, управник службе за газдовање шумама Епархије нишке, ђакон Предраг Пиперски, пословођа Књижаре Православне Епархије нишке и ђакон Никола Ераковић, секретар Црквеног суда Епархије нишке и уредник епархијске медијско-информативне службе.

У току седнице сумирани су резултати рада у протеклој години и поднет је извештај о раду Епархијског управног одбора, Епархијских служби, Радија Глас, службе за газдовање шумама Епархије нишке и Централног магацина. Теме седнице су, поред пословања Епархијског Управног одбора, биле и усвајање завршног рачуна ЕУО-а за 2022. годину, предлог буџета за 2023. годину и усвајање текста извештаја о раду ЕУО-а за 2022. годину.