13092020SS
У недељу 13. септембра 2020. Године, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније присуствовао је вечерњем богослужењу у храму Светог Апостола и Јеванђелисте Луке.

Након вечерњег богослужења Преосвећени Владика освештао је славске дарове и пререзао колач свештеницима града Ниша.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Арсеније је у обраћању свештеницима Епархије нишке честитао крсну славу.

Овогодишњи домаћин овог сабрања јереј Милан Крстић, парох четврти при Храму Светог Луке, славски колач за идућу годину предао је јереју Марку Милетићу, пароху трећем при Храму Светог оца Николаја.

Слава свештенства града Ниша се у овом граду прослављала још од прве половине XX века када су међу првима домаћини славе били свештеници Јанко Јанковић и Светомир Станковић. Након периода прекида прослављања славе, 80 – их година прошлог века, са благословом тадашњег Епископа нишког Иринеја, нишке проте Живота Јанковић и Божа Станковић, обнављају обележавање крсне славе свештенства града Ниша. Првих неколико година по обнављању прослављања славе Сабора српских светитеља домаћин славе је био тадашњи Епископ нишки а садашњи Патријарх српски Г. Иринеј.
{oziogallery 2316}