nis 003Промоција књиге „Икона Христа “ Епископа нишког Господина др Јована

У недељу 23. октобра ове године, на дан спомена светих отаца седмог Васељенског Сабора, у великој сали светосавског дома при Саборном Храму у Нишу, одржана је промоција нове књиге Преосвећеног Владике Јована, која се у наше време појавила као плод вишегодишњег истраживања на тему теологије Православне Иконе.

О књизи су пред препуном салом нишке господе говорили Високопреподобни Архимандрит Тихон, игуман манастира Студеница, и професор др Драган Војводић, историчар уметности.
Књига „Икона Христа“ у свом прекрасном руху, објављена је и промовисана у граду Великога Цара Константина, са жељом да ово капитално богословско дело својом богатом садржином nis 007допринесе прослављању великог јубилеја 17 векова навршених од доношења Миланског Едикта.nis 009