DaniSvetogProkopija          У оквиру прославе дана Светог Прокопија по коме Прокупље носи име. У сарадњи црквених и градских власти оджавају се седмодневне свечаности у част Светог Прокопија. Поред многих културних, спортских свечаности заступљене су и духовне активности. У понедељак 18. јула у Народном музеју Топлица у Прокупљу у приличено је предавање на тему : Свети и велики Православни сабор`` које је одржао професор богословије Св.Кирила и Методија у Нишу, јереј др Бобан Димитријевић. Посећеност је била велика а предавање се због свог квалитета продужило више него што је планирано.Овом приликом позивамо све да заједничаре са нама на светој Литургији и поклоне се моштима светог Прокопија које се налазе у нашем храму.