IMG 3aa4cade5cd32b5629dd8cf1a8f08970 V

На дан Светог Апостола Филипа, Његова Светост Патријарх јерусалимски Г. Г. Теофил примио је Његово Преосвештенство Епископа нишког Г. Г. Арсенија са групом ходочасника из Србије у манастиру Светог Пророка Илије, надомак Светог града Јерусалима.

У манастиру је дечији хор ,, Бранко'', пред Патријархом, Епископима и локалном заједницом наступао и извео више српских, грчких и грузијских композиција. Наступ је одржан благословом Његове Светости Патријарха јерусалимског Г. Г. Теофила а великим залагањем и љубављу братског хора ,, Светог Апостола Јакова'' из Јерусалима. Братски однос између ова два хора датира од пре пре пар година, када је хор ,, Светог Апостола Јакова'' наступао у Београду и Нишу у организацији и под покровитељством Епархије нишке. На крају наступа, Патријарх је благословио и поучио чланове хора, као и све присутне јеванђељским речима, пожелевши деци да још ревноснији буду у прослављању Бога и давању доброг примера младима. Изражена је жеља од стране Његове Светости и Епископа нишког да оваквих сусерета Буде више, како у Светој Земљи, тако и у Епархији нишкој, те како би заједно прослављали Тројединога Бога, Оца и Сина и Светога Духа.
{oziogallery 2088}