DSC 0115

У уторак, 26. јула 2022. године, када Црква Божија молитвено прославља Светог архангела Гаврила, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у храму посвећеном архангелу Гаврилу у Придворици у архијерејском намесништву јабланичком.

На овом Евхаристијском сабрању Преосвећеном Владики саслуживали су: протојереј Далибор Стефановић, архијерејски намесник лесковачки, протојереј Данило Николић, парох бојнички, јереј Душан Јанковић, парох заплањски, јереј Немања Младеновић, парох горњебријањски, протођакон Стеван Кричка и ђакон Предраг Пиперски.

Благољепију службе допринело је појање вероучитеља и студената из овог краја.

Након заамвоне молитве уследила је литија око храма, по окончању литије Преосвећени Владика освештао је славске дарове и пререзао колач.

Његово Преосвештенство пригодним словом обратио се верном народу.

На крају данашњег сабрања организован је културно-уметнички програм после којег је уследила трпеза љубави.
{oziogallery 2766}