СВЕТИ ВЕЛИКОМУЧЕНИК ПРОКОПИЈЕ СВЕЧАНО ПРОСЛАВЉЕН У ПРОКУПЉУ

DSC 0204

У недељу 21. јула 2019. године, на дан када наша Црква прославља Светог великомученика Прокопија, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније служио је Свету архијерејску Литургију у Прокупљу, у храму који је посвећен овом Богоугодном светитељу и где по предању почивају његове мошти.

Епископу су саслуживали: протосинђел Мардарије (Ковачевић), јеромонах Гаврило (Божиновић), старешина манастира Ђурђеви Ступови, протојереји-ставрофори Слободан Петровић и Ђукан Оровић, протојереји Ненад Милосављевић, Миломир Павловић, Никола Илић и Драган Миленковић и ђакони Ђорђе Филиповић и Славко Обрадовић, уз предивно одговарање хора цркве Светог Прокопија.

Преосвећени Владика је беседио након прочитаног Јеванђеља, у присуству градоначелника Прокупља г. Александра Симоновића и великог броја верника.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније

Након заамовне молитве освећени су славски дарови и преломљен славски колач. Овогодишњи домаћин био је г. Александар Милановић из Прокупља са својом породицом.