У четвртак, 8. августа 2024. године, Његово Високопреосвештенство Митрополит нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Свете Петке у Доњој Расовачи.

На самом почетку, Високопреосвећени Митрополит је извршио чин Малог освећења доњорасовачког храма, уз саслужење протојереја-ставрофора Слободана Петровића, Архијерејског намесника топличког, протојереја-ставрофора Ђукана Оровића, пароха првог житорађског, јеромонаха Симеона Гавриловића, настојатеља манастира Светог Николе у Куршумлији, протојереја Александра Стојиљковића, пароха другог житорађског, протођакона Ђорђа Филиповића и ђакона Предрага Пиперског.

Након заамвоне молитве, Високопреосвећени Владика је осветио славске дарове и пререзао славски колач, припремљен поводом дана прославе небеске заштитнице новоосвећеног храма.

После Свете Литургије, руком Његовог Високопреосвештенства, најзаслужнијим приложницима ове светиње уручена су одликовања. Високим одликовањем Епархије нишке, Орденом Светог Романа Ђуниског првог степена одликован је господин Златко Коцић из Доње Расоваче, док су Орденом Светог Романа Ђуниског другог степена одликовани господин Миодраг Ракић из Београда и Општина Мерошина. Архијерејске грамате уручене су господину Данијелу Здравковићу из Бучића и господину Петру Илићу из Доње Расоваче.