4Уз Божију помоћ, Црквена општина Житорађа и Актив вероучитеља у сарадњи са локалном самоуправом, Народном библиотеком Житорађа, Дечијим вртићем – “Прва радост”, Основном школом "Топлички хероји" и Средњом школом Житорађа и ове године организовала је једанаесту по реду ликовну изложбу "Васкрс виђен очима деце". Отварање изложбе праћено је пригодном приредбом у Дому културе. На самом почетку старешина Храма Светих Апостола Петра и Павла Протојереј Ђукан Д. Оровић произнео је беседу о значају Васкрса и благословио све присутне. У приредби су узели учешће наши предшколци са својим васпитачицама, прваци који су свима упутили васкршње честитке мира и љубави, деца са Веронауке са својим вероучитељима, као и дечији црквени хор “Бисери” са диригентом вероучитељем Гораном Антанасковићем. По завршетку приредбе деца чији су радови били најбољи добила су дипломе и пригодне награде.

У сусрет највећем хришћанском празнику:
ХРИСТОС ВАСКРСЕ!!!
ВАИСТИНУ ВАСКРСЕ!!!